PROJEKT SOUKROMÉ ZAHRADY

Zahrada pro rodinu

Cílem návrhu soukromé zahrady bylo vytvořit koncepčně čisté sadové úpravy korespondující s moderní architekturou stávajícího domu. Návrh navazuje na interiérovou dispozici domu a promítá osy domu do zahrady. Návrh přináší do zahrady více kvetoucích a vonících rostlin, které lákají k pobytu na zahradě, zadní část zahrady je doplněna o vodní prvek.

Stávající výsadby před domem byli tvarově upraveny tak, aby korespondovali s geometrii domu. Složení záhonu se pozměnilo, čímž došlo k podpoření moderního charakteru prostoru. Záhon s kameny okolo bazénu s výraznou solitérou magnólie je doplněný o podrost vonících bylinek a okrasných trav s celoročním efektem. Záhon nad bazénem bude sjednocen a doplněn o trvalky a keře s převahou svěží zelené barvy listu s akcentem jemného bodového kvetení v průběhu roku.  Vzniká reprezentativní vstup, kde vyniká čistá kompozice rostlin s jemnou barevností.

Zahrada za domem tvoří novou pobytovou plochu na řešeném území. Budoucí letní kuchyň za domem bude kromě posezení poskytovat i výhled na vodní prvek s okrasnou výsadbou.

Převýšení mezi terasami je vyřešeno zídkou a schodištěm z pohledového betonu. Betonová zídka je zjemněná trvalkovými záhony s výraznou vícekmennou solitérou stromu. Záhon s vodním prvkem i záhony nad betonovou zídkou nabízí příjemný vizuální cíl při pohledu z domu a taky svými vůněmi a barvami doplňuje atmosféru posezení za domem.